Канада підготувала документ безпекової угоди. Його вже надіслали до України — пані посол

Канада вже передала до України проєкт безпекової угоди між державами. Країна очікує активізації детальніших перемовин щодо цього.
Про це повідомила пані посол Канади в Україні Наталка Цмоць в інтервʼю «Європейській правді».
«У п’ятницю Канада вислала [заступнику керівника Офісу президента] Ігорю Жовкві копію [проєкту] угоди, щоб почати детальніші переговори за наступні кілька тижнів, аби закінчити нашу угоду між Канадою та Україною», — заявила дипломатка.
На думку Канади, це має бути угода про «безпекові запевнення», а не «гарантії», каже Цмоць. Вона пояснила, що такий підхід мають й інші країни «Групи семи». Так, цей документ надасть Україні запевнення, і це — «термінове питання».
Цмоць зауважила, що у вересні канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо запевнив Володимира Зеленського, що країна хоче покласти на папір зобовʼязання щодо багаторічної підтримки. Канада хоче переконатися, що Україна «відчуває передбачуваність підтримки у майбутньому».
Нагадаємо, 12 січня президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали угоду про співробітництво між країнами у сфері безпеки. Прем'єр заявив, що угода передбачає, що Україні не доведеться просити чи вмовляти Велику Британію про допомогу — та зобов'язується «з першого до останнього дня» бути поруч.
Що за угода?
На полях саміту НАТО у Вільнюсі, що відбувався 11-12 липня 2023 року, лідери «Групи семи» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України, у якій зазначили, що кожен із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки, спрямованими на:
- забезпечення стійкості ЗСУ;
- зміцнення економічної стабільності та стійкості України;
- надання технічної та фінансової підтримки для задоволення нагальних потреб України.
У разі майбутнього збройного нападу з боку росії країни «Великої сімки» зобов’язуються негайно провести консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків.
У декларації Україна визначила й свої зобов’язання. Вони стосуються, зокрема, реформування.
Цю декларацію G7 уже підтримала низка країн: Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Данія, Північна Македонія, Фінляндія, Греція, Ірландія, Нідерланди, Норвегія, Румунія, Люксембург та Чорногорія, частково визнане Косово тощо.
- Поділитися: