Міністерство закордонних справ Канади приєдналося до США та Нідерландів, звинувативши Росію у хакерських атаках.

Міністерство закордонних справ Канади приєдналося до США та Нідерландів, звинувативши Росію у хакерських атаках.

Про це йдеться в заяві відомства.

Зазначається, що Канада приєднується до своїх союзників у «виявленні і викритті низки зловмисних кібероперацій з боку російських військових.

На думку МЗС Канади, ці дії Москви є частиною більш ширшого «спектру дій» російського уряду, які демонструють зневагу до міжнародного законодавства і підривають міжнародний порядок. 

«В 2016 році Міжнародне антидопінгове агентство (WADA), незалежна міжнародна організація, що базується в Канаді, заявила, що група хакерів Fancy Bear/APT28 оприлюднила на своєму сайті конфіденційну інформацію про спортсменів, яку вони незаконним шляхом вилучили з серверів WADA. Уряд Канади з високою впевненістю допускає, що російська розвідувальна спецслужба ГРУ відповідальна за цей інцидент», — йдеться у заяві.

Влада Канади також «з високою впевненістю допускає», що несанкціоноване втручання у мережу канадського центру спортивної етики є справою Росії.

Крім того, відомство нагадало про заяву США і Нідерландів, які звинуватили РФ у кібератаках проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

«Канада — член Організації заборони хімічної зброї і наразі займає крісло у виконавчій раді цієї організації, а отже засуджує спробу взламу мережі організації», — наголосили в МЗС Канади.

У відомстві висловили впевненість, що за атакою на ОЗХЗ також стоїть Москва.

Раніше Сполучені Штати звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації.  Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ).  За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї. 

Чотирьох із семи названих США росіян раніше звинуватили у хакерських атаках Нідерланди. Там повідомили, що спіймали росіян ще у квітні, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, яка вивчала отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Тоді ж їх вислали назад до Москви. 

Нідерланди назвали прізвища росіян. Це Олексій Моронець, Євген Серебряков, Олег Сотніков та Олексій Мінін. У США назвали ті самі прізвища, також у списку Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін. 

Нагадаємо, Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17. Також 4 жовтня Британія звинуватила військову розвідку Росії в кібератаках по всьому світу

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже «цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

17 вересня голова Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив про «певну ескалацію» у відносинах з РФ через російських шпигунів. Раніше швейцарські ЗМІ повідомили, що чверть російських дипломатів у країні — шпигуни.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: