У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже цеглинкою в буділю стіни нової холодної війни проти Росії.

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона «ляже цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

Про це заявив член комітету Ради Федерації Росії з міжнародних питань Олег Морозов, передає російське агентство «РИА Новости».

«Припускаю, що ми маємо справу з черговою інформаційною атакою, яка за визначенням не знайде фактичних підтверджень, але ляже черговою цеглинкою в побудові будівлі нової холодної війни проти Росії», — сказав Морозов.

Також він додав, що такі звинування хороші тим, що «не треба обтяжувати себе ніяким доказами».

«Особливо розчулює наполегливість у частині приналежності хакерів саме до російської військової розвідки. А чому не до інших силових відомств?», — сказав Морозов.

4 жовтня Велика Британія звинуватила російську військову розвідку (ГРУ) у кібератаках по всьому світу та заявила, що разом із союзниками буде реагувати на спроби Росії підірвати міжнародну стабільність.

4 жовтня Нідерланди заявили про висилку 4 росіян, які готували кібератаку на Організацію із заборони хімічної зброї. Також Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17.

1 жовтня міністр закордонних справ Британії Джеремі Хант заявив, що влада Великої Британії планує «закрити» в країні мережу ГРУ — розвідувального відомства Росії.

17 вересня голова Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив про «певну ескалацію» у відносинах з РФ через російських шпигунів.

Раніше швейцарські ЗМІ повідомили, що чверть російських дипломатів у країні — шпигуни.

8 вересня Сполучені Штати екстрадували громадянина Росії Андрія Тюріна, якого звинувачують у кібератаках на американські компанії.

Нагадаємо, голландські медіа повідомили, що в Нідерландах навесні 2018 року затримали двох російських шпигунів, які прямували до лабораторії у швейцарському місті Шпіц — установи Організації з заборони хімічної зброї, яка в тому числі розслідує отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля. За інформацією джерел медіа, затримані шпигуни мали з собою обладнання для проникнення в комп’ютерну мережу лабораторії.

За цим фактом прокуратура Швейцарії порушила справу.

Пізніше стало відомо, що затриманих у Нідерландах російських шпигунів вважають причетними до кібератаки на Всесвітнє антидопінгове агентство.

Всесвітнє антидопінгове агентство підтвердило участь спортсменів Росії у державних допінг-програмах.

Поділитись: