Канада ввела санкції проти причетних до спорудження Керченського мосту

Канада ввела санкції проти низки фізичних і юридичних осіб, причетних до побудови мосту до окупованого Росією Криму. Раніше обмеження запровадили Європейський Союз та Велика Британія.

Про це йдеться на офіційному сайті уряду Канади.

Так, обмеження передбачають заморожування активів, заборону на торгівельні операції в Канаді, а також заборону для канадців здійснювати торгівельні операції із підсанкційними фізичними та юридичними особами.

До санкційного списку потрапили Олександр Ганов — генеральний директор компанії «Гранд Сервис Экспресс», яка здійснює залізничне сполучення між Росією і незаконно анексованим Кримом, а також Леонід Риженькін — заступник генерального директора з інфраструктурних проєктів ТОВ «Стройгазмонтаж», який з 2015 року займався будівництвом моста через Керченську протоку.

Під санкції потрапили також 4 компанії: «Ленпромтранспроект», «Дирекция по строительству железной дороги Беркакит‐Томмот‐Якутск», «Крымская железная дорога» і «Крымская первая страховая компания».

Під санкції потрапили ті ж люди й юрособи, що й під санкції Європейського Союзу та Великої Британії, які набули чинності у жовтні 2020 року.

Що це за міст?

Керченський міст, який Росія почала будувати у Криму у 2014 році після окупації півострова, з’єднав незаконно анексований Крим з російським Краснодарським краєм. Довжина споруди становить 19 кілометрів. Відкривав міст президент Росії Володимир Путін.

Перший потяг із Санкт-Петербурга до окупованого РФ Севастополя запустили 23 грудня 2019 року. А вже 25 грудня того ж року він приїхав через Керченський міст до Севастополя.