Велика Британія ввела свої санкції проти причетних до будівництва Кримського мосту. Раніше їх запровадив ЄС

Велика Британія слідом за Європейським Союзом запровадила санкції проти двох фізичних і чотирьох юридичних осіб, причетних до побудови мосту до окупованого Росією Криму. Про це повідомляє британське міністерство фінансів.

Проти підсанкційних осіб запроваджуються фінансові санкції на підставі того, що вони «підривають або загрожують суверенітету й територіальній цілісності України», йдеться в повідомленні.

Санкції передбачають замороження фінансових активів людей і юридичних осіб у санкційному переліку на території Великої Британії. Ведення будь-яких фінансових справ, пов’язаних із цими активами, є кримінальним злочином, наголошують у британському Мінфіні.

Кому загрожують британські санкції?

Під британські санкції потрапили ті ж люди й юрособи, що й під санкції ЄС. Вони набули чинності напередодні, 1 жовтня.

До списку внесли Александра Ганова, генерального директора «Гранд Сервис Экспресс», яка здійснює залізничне сполучення між Росією і незаконно анексованим Кримом, та Леоніда Риженькіна, заступника генерального директора з інфраструктурних проєктів ТОВ «Стройгазмонтаж», який із 2015 року займався будівництвом моста через Керченську протоку.

Під санкції потрапили також чотири компанії: «Ленпромтранспроект», «Дирекция по строительству железной дороги Беркакит‐Томмот‐Якутск», «Крымская железная дорога» і «Крымская первая страховая компания».

Не перші санкції ЄС

Європейський Союз у 2014 році увів два пакети санкцій через окупацію Росією Криму.

Перший пакет стосується загалом 177 фізичних і 48 юридичних осіб, яких Євросоюз вважає причетними до порушення територіальної цілісності України. До них застосовуються такі обмежувальні заходи, як замороження активів у межах Євросоюзу та заборона на в’їзд до об’єднання. У 2018 році ЄС доповнив цей санкційний перелік шістьома російськими компаніями, які брали участь у будівництві Керченського мосту. Востаннє ці санкції продовжували у вересні 2020 року.

Другий пакет санкцій передбачає обмеження на ведення економічної діяльності з Автономною Республікою Крим і містом Севастополем. Санкції передбачають заборону на імпорт до ЄС товарів з Криму; інвестиції в анексований півострів; експорт певних товарів та технологій до Криму, зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики; туристичні послуги в Криму, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти. Востаннє їх продовжували в червні 2020 року терміном на один рік.