Компанія TIU Canada придбала 2 проекти на будівництво сонячних електростанцій на Одещині загальною потужністю 32,4 мегавата.

Загалом, компанія збудувала в Україні вже 2 сонячні електростанції — у Нікополі на 10,5 мегаватів та у Миколаївській області на 13,5 мегаватів.

Водночас, під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі представники TIU Canada заявляли, що до кінця 2019 року планують інвестувати 100 мільйонів доларів у сонячну енергетику України.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Рада ухвалили зміни до Податкового кодексу, якими звільнила від податку на додану вартість імпорт трансформаторів та обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітроелектростанцій. Відповідні норми діятимуть до 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Також повідомлялось, що протягом 2018 року в Україні встановили втричі більше «зелених» електростанцій, ніж у 2017 році.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

Поділитись: