УКРАЇНА

Канал «1+1» позивається до Мінкульту через серіал «Свати»

2 липня, 2018 20:15
УКРАЇНА/Канал «1+1» позивається до Мінкульту через серіал «Свати»
Зберегти
Вигляд
Телеканал «1+1» позивається до Міністерства культури України та Держагентства з питань кіно, щоб виключити зі списку заборонених артистів російського актора Федора Добронравова, який зіграв у серіалі «Свати».

Телеканал «1+1» позивається до Міністерства культури України та Держагентства з питань кіно, щоб виключити зі списку заборонених артистів російського актора Федора Добронравова, який зіграв у серіалі «Свати».

Про це повідомила прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

«ТОВ «Телекомпанія «Студія 1+1» просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Мінкульту «Про доповнення (оновлення) Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України» щодо включення до цього переліку громадянина Російської Федерації Федора Добронравова», — ідеться у повідомленні.

Також канал просить суд визнати протиправним і скасувати Наказ Державного агентства України з питань кіно щодо анулювання посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

Судове засідання відбудеться 15 лютого.

Нагадаємо, в Україні заборонили всі сезони серіалу «Свати», що знімався за участі низки російських акторів, яким СБУ заборонила в’їзд до України.

У Держкіно уточнили, що це рішення ухвалене відповідно до статті 15 Закону України «Про кінематографію» (щодо фільмів держави-агресора), а також наказу Міністерства культури України від 28 листопада «Про доповнення (оновлення) Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України».

22 листопада Служба безпеки заборонила в’їзд російському акторові Федору Добронравову. Речниця СБУ заявила, що актор відвідував Крим та «публічно підтримував анексію півострова». Він відомий ролями в російських серіалах та, зокрема, в українському серіалі «Свати».

Через це сценарист і продюсер серіалу «Свати» Володимир  Зеленський звернувся до Служби безпеки.

Восени минулого року Держприкордонслужба заборонила в’їзд до України двом акторам серіалу «Свати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Квартал 95» припиняє роботу над серіалом «Свати»

Пов`язані новини