Кандидат на посаду прем’єр-міністра Великої Британії, колишній міністр закордонних справ Борис Джонсон має з'явитись до суду через звинувачення в обмані виборців під час кампанії за вихід країни з Європейського Союзу.

Як повідомляє Sky News, напередодні референдуму щодо Brexit 2016 року політик заявив, що членство в ЄС коштує країні 350 млн фунтів стерлінгів на тиждень.

Ця теза стала однією з основних під час кампанії і цифру навіть помістили на агітаційний автобус, який їздив по країні.

За твердженням заявника, Джонсон ввів в оману громадськість під час підготовки референдуму та щодо його наслідків, а також повторював ці ж неправдиві дані під час загальних виборів 2017 року.

Тож суддя суду Вестмінстерського магістрату в Лондоні прийняв рішення, що Джонсон має відповідати за трьома приватними позовами, за якими його обвинувачують в неправомірних діях на державній посаді.

«Це означає, що відповідач буде зобов'язаний бути присутнім у цьому суді для попереднього слухання, і справу буде направлено до Королівського суду для судового розгляду», — йдеться у рішенні.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Британії Тереза Мей офіційно оголосила, що піде у відставку з поста лідера Консервативної партії 7 червня, а згодом і з посади глави уряду.

Нового прем’єра Великої Британії планують обрати до 20 липня.

Раніше Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: