Прем'єрка Великої Британії Тереза Мей виходить зі своєї офіційної резиденції на Даунінг-стріт у Лондоні, 15 січня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/ANDY RAIN

Тереза Мей піде з посади очільниці Консервативної партії 7 червня, утім залишиться на посаді прем'єр-міністерки до обрання нового лідера партії.

Про це повідомляє BBC.

У своїй емоційній заяві на Даунінг стірт Мей сказала, що зробила все можливе, аби вшанувати результати референдуму, на якому британці проголосували за вихід з Європейського Союзу.

«Я підписала умови нашого виходу. Я зробила все, що могла, щоб переконати депутатів схвалити цю угоду. На жаль, зробити це мені не вдалося», — сказала Мей.

Тереза Мей працюватиме на посаді прем'єрки, поки Консервативна партія не обере нового лідера.

Раніше Мей відмовилася назвати дату свої відставки, проте пообіцяла узгодити графік виборів нового лідера в найближчі тижні, після голосування щодо угоди про Brexit.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: