Британська Консервативна партія планує обрати нового лідера, який також стане главою уряду, до того як Палата громад піде на літні канікули.

Про це повідомляє Sky News.

Консерватори планують визначитися з наступником Терези Мей до 20 липня, оскільки британські депутати зазвичай йдуть на канікули з третього або четвертого тижня липня.

Подання кандидатур на посаду лідера партії триватиме до 10 червня, а послідовні раунди голосування триватимуть доти, доки не залишиться два фіналісти.

Консерватори сподіваються, що процес відбору вдасться завершити до кінця червня, що дозволить їм провести серію зустрічей по всій Британії з кандидатами і визначитися, кому віддавати свої голоси.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Британії Тереза Мей офіційно оголосила, що піде у відставку з поста лідера Консервативної партії 7 червня, а згодом і з посади глави уряду.

Раніше Мей відмовилася назвати дату свої відставки, проте пообіцяла узгодити графік виборів нового лідера в найближчі тижні, після голосування щодо угоди про Brexit.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: