Політика / Вибори

Кандидати у президенти не можуть платити агітаторам з виборчого фонду — ОПОРА

Громадське
Політика/Вибори/Кандидати у президенти не можуть платити агітаторам з виборчого фонду — ОПОРА
Зберегти
Вигляд
Кандидати у президенти України згідно з законом не можуть сплачувати кошти з виборчого фонду для так званих агітаторів. Про це в ефірі програми «Нині вже» заявила Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА.

«У виборчому фонді не фіксуються витрати, які ідуть на штаби кандидатів. Взагалі, штаб як поняття — це «філологія» і «лірика», а не юриспруденція чи офіційна звітність. Па факту, оскільки заборонено укладати угоди з фізичними особами на агітацію…відповідно у виборчих фондах бачимо лише ті статті витрат, які стосуються покриття агітаційних потреб, мається на увазі поліграфія, реклама, а не люди», — сказала Айвазовська.

На питання ведучого, чи можуть кандидати платити агітаторам з виборчого фонду, вона відповіла: «Ні. Як і працівникам штабів, яких не існує де юре... Це не нормально коли практика не відповідає законодавству».

Раніше у штабі кандидата у президенти Петра Порошенка заявили, що за 7 днів передвиборчої кампанії Порошенка з рахунку виборчого фонду витратили 70 мільйонів гривень.

Зазначимо, згідно з законом про вибори президента України, виборчий фонд кандидата на пост президента має накопичувальний рахунок, на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії кандидата, а також поточні рахунки, з яких здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію.

На виборчі поточні рахунки кошти надходять виключно з накопичувального рахунку виборчого фонду кандидата, а витрачання коштів з поточного рахунку виборчого фонду здійснюється виключно у безготівковій формі.

Станом на 15 лютого 14 із 44 зареєстрованих кандидатів у президенти ще не відкрили банківські рахунки своїх виборчих фондів для збору коштів на фінансування виборчої кампанії. Це обов'язкова умова для початку агітації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

Серед 30 кандидатів, які вже відкрили фонди, Олег Ляшко, Юлія Тимошенко, Ілля Кива, Петро Порошенко, Володимир Зеленський, Юрій Бойко, Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Руслан Кошулинський та інші.

ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #ВибориБезБрехні: перевіряємо Гриценка, Тимошенко, Бойка, Садового та Порошенка

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Пов`язані новини