У Великій Британії та Іспанії не схвалюють передання касетних снарядів для України

Прем’єр—міністр Великої Британії Ріші Сунак та міністерка оборони Іспанії не підтримали рішення США надати Україні касетні снаряди.

Про це пишуть The Guardian та Reuters.

Сунак наголосив, що Велика Британія «не заохочує використання касетних снарядів», оскільки держава підписала конвенцію, яка забороняє застосування та виробництво такого озброєння. Також конвенцію підтримала Іспанія.

Прем’єр-міністр запевнив, що держава продовжить надавати Україні військову допомогу.

Очільниця Міноборони Іспанії Маргарита Роблес зауважила, що країна має «чіткі зобов’язання перед Україною», зокрема вони стосуються того, що «певна зброя не може бути поставлена за жодних обставин».

«“Ні” касетним бомбам і “так” законній обороні України, яка, як ми розуміємо, не повинна здійснюватися касетними бомбами», — заявила іспанська міністерка.

Роблес наголосила, що рішення про передачу касетних боєприпасів належало Сполученим Штатам, а не НАТО.

Касетні боєприпаси

Касетні засоби ураження (бомби, боєприпаси, снаряди) містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів, які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Розкидані над певною територією бойові елементи забезпечують ураження більшої площі, якщо порівняти з боєприпасом-моноблоком.

У 2008 році понад 100 країн на конференції в Дубліні ухвалили угоду про заборону касетних бомб, оскільки ті є «ненадійною та неточною зброєю», що часто вражає цивільних навіть після закінчення збройного конфлікту. Проти договору виступила низка країн, зокрема росія та Сполучені Штати. Україна також не приєдналася до цієї конвенції.

Пентагон 7 липня оголосив про надання Україні нового військового пакета допомоги, який містить зокрема касетні артилерійські снаряди DPICM.

Речник Пентагону Пет Райдер зазначив, що ці боєприпаси додадуть протитанкової та протипіхотної потужності на полі бою: їх можна заряджати кумулятивними снарядами, які пробивають броню, або осколковими боєприпасами, що є протипіхотними.

Міністр оборони Олексій Резніков 8 липня запевнив, що існує 5 принципів, за якими Україна використовуватиме нове озброєння. Зокрема, касетні снаряди будуть застосовувати лише проти російських військ на тимчасово окупованих територіях, а після перемоги зони використання цих боєприпасів стануть пріоритетними для розмінування.