ENRU

Катар поскаржився до Світової організації торгівлі через блокаду арабських країн

Катар подав скаргу до Світової організації торгівлі через блокаду з боку Саудівської Аравії, Бахрейну та Об'єднаних Арабських Еміратів.

Про це повідомляє Reuters.

«Нам надано достатньо часу для того, аби почути юридичні пояснення того, як ці заходи відповідають їхнім зобов’язанням», — повідомив директор агентства СОТ Катару Алі Альвалід аль-Тані.

За його словами, країна завжди готова до діалогу, що є «частиною стратегії, щоб отримати більше інформації про ці заходи, законність заходів та аби віднайти рішення для спору».

У разі, якщо домовленість не буде досягнута протягом 60 днів, то спір буде розглядатися окремою комісією в рамках СОТ.

У самій організації поки не надали коментарів з приводу переданої Дохою скарги.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев’ятою країною, що розірвала дипвідносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення ухвалили через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

Влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку у квітні 2017-го року. 

Речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що конфлікт арабських країн з Катаром треба врегулювати негайно. Президент Дональд Трамп запропонував допомогу в розв’язанні конфлікту довкола Катару.

11 липня Катар підписав із США угоду щодо боротьби з фінансуванням тероризму.

Зазначимо, що Катар є стратегічним союзником США і Туреччини. Країна має сухопутне сполучення лише з Саудівською Аравією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізоляція Катару: як фейки й хакери стають зброєю в арабському світі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram