Катастрофа «МАУ»: іранський депутат назвав «правильним» збиття літака і заявив, що нікого не затримали

Член комісії з питань законодавства та юстиції парламенту Ірану Хассан Норузі заявив, що у зв’язку зі збиттям літака компанії «Міжнародні авіалінії України» в січні 2020 року нікого з військових не затримали.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на місцеве ЗМІ Hamdeli.

Він також назвав це збиття правильним кроком із боку іранських військових.

Норузі додав, що літак нібито «вже не був під контролем диспетчерської вежі, а опинився під контролем Америки».

Він наполягав на тому, що літак «МАУ» нібито був в Ізраїлі за тиждень до атаки й там «його систему безпеки було зламано та перехоплено управління».

«Враховуючи, що інші країни контролювали літак, наші військові зробили свою роботу добре», — сказав Норузі, додавши, що вважає позбавленим сенсу затримувати відповідальних за збиття.

Президент країни Хасан Роугані та командири Корпусу вартових Ісламської революції наразі не коментували заяви Норузі. Однак Організація судоустрою збройних сил Ірану 6 квітня заперечила його слова щодо арештів та заявила, що «певна кількість людей була заарештована та притягнена до відповідальності», не вдаючись у деталі.​

Водночас речниця МЗС України Катерина Зеленко заявила, що українське дипвідомство направило ноту щодо заяв депутат, повідомляє «Укрінформ».

Нагадаємо:

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські ЗМІ.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.