Заволжський районний суд Ярославля у Росії арештував на два місяці співробітника виправної колонії №1 Сергія Драчова — першого з шести фігурантів справи про побиття ув'язненого.

Заволжський районний суд Ярославля у Росії арештував на два місяці співробітника виправної колонії №1 Сергія Драчова — першого з шести фігурантів справи про побиття ув'язненого.

Про це повідомляє ТАСС із залу суду.

«Сергія Драчова взяти під варту», — сказав суддя.

Також до 22 вересня заарештований старший інспектор служби безпеки Максим Яблоков. У суді оголосили, що він написав явку з повинною.

Як повідомила «Медуза», також взяли під варту Сергія Єфремова та Ігоря Богданова.

25 липня суд також розгляне клопотання ще кількох фігурантів справи. Одному з них, заступнику начальника колонії з виховної роботи Івану Калашникову, суд продовжив термін затримання на 72 години.

Як повідомлялося, Служба виконання покарань Росії створить комісії з розгляду заяв ув'язнених щодо катувань в колоніях після появи відео тортур в ярославській колонії.

24 липня стало відомо, що слідчий перевіряв заяви про побиття в'язня у колонії в Ярославлі, але відмовився порушувати справу.

23 липня у Ярославській колонії заявили, що в'язень Єген Макаров, якого катували працівники тюрми, намагався їх спровокувати.

23 липня родичі одного з учасників катувань в’язня в Ярославській колонії РФ подали скаргу проти видання «Новая газета» та правозахисників з фонду «Общественный вердикт», які оприлюднили відео катувань та ім’я присутнього на них чоловіка.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня.

Відео «Новая газета» отримала від юристів фонду «Общественный вердикт». Його зняли на портативний відеореєстратор, який зобов’язані носити всі працівники служби виконання покарань.

Після публікації відео прес-служба управління Федеральної служби з виконання покарань у Ярославській області заявила, що  управління проведе службову перевірку в колонії.

В Ярославській області в Росії затримали співробітника виправної колонії Максима Яблокова, який, за інформацією правозахисників, брав участь у катуванні одного з в’язнів.

Керівництво ярославської виправної колонії № 1 у Росії, в якій катували ув'язненого, відсторонило від виконання обов'язків 17 співробітників установи.

Пізніше шістьох співробітників ярославської колонії №1 затримали у справі про тортури ув'язненого Євгена Макарова.

Адвокатка, яка передала «Новой газете» запис побиття в'язня у колонії, виїхала з Росії через погрози.

Поділитись: