Мауро Феррарі, глава Європейської дослідницької ради — органу ЄС, покликаного сприяти розвитку науки й досліджень в країнах-членах, — пішов із посади, заявивши, що йому не дали впровадити план боротьби з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2.

Як повідомляє BBC, на посаді Мауро Феррарі пропрацював три місяці.

У своїй заяві він наголосив, що його план із боротьби з коронавірусом спершу відхилив керівний орган Європейської дослідницької ради, оскільки вона уповноважена фінансувати лише дослідження, які пропонують самі вчені.

Пізніше він разом із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн розробив інший план, але, за словами Феррарі, це «створило внутрішню політичну грозу». Через це, на його думку, план «розвалився» після того, як його направили в різні підрозділи Єврокомісії для затвердження.

Екскерівник Європейського дослідницького центру додав, що тепер він повертається на «передову боротьби з COVID-19, … подалі від установ у Брюсселі, де мої політичні навички вочевидь є невідповідними».

Своєю чергою, член Європейського парламенту від Німеччини Крістіан Елер назвав дії екскерівника Європейського дослідницького центру «піар-ширмою коронавірусної кризи» й заявив, що вони суперечили юридичним повноваженням установи.

А Європейська комісія заявила, що ЄС впровадив достатньо заходів для подолання епідемії, й побажала Феррарі успіхів у подальшій кар’єрі.

Станом на ранок 8 квітня у світі 1 мільйон 431 тисяча 706 людей інфіковані коронавірусом. 302 149 пацієнтів одужали, а 82 080 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: