УКРАЇНА

«Хамермани» про можливу цензуру на Porto Franko: Це вже буде не фестиваль сучасного мистецтва

19 червня, 2018 22:16
УКРАЇНА/«Хамермани» про можливу цензуру на Porto Franko: Це вже буде не фестиваль сучасного мистецтва
Зберегти
Вигляд
Учасники гурту «Хамерман Знищує Віруси» Альбер Цукренко та Володимир Пахолюк вважають, що введення премодерації на фестивалі Porto Franko знищить його сутність.

Учасники гурту «Хамерман Знищує Віруси» Альбер Цукренко та Володимир Пахолюк вважають, що введення премодерації на фестивалі Porto Franko знищить його сутність.

Про це вони заявили в ефірі програмі «Нині вже» на Громадському.

Пахолюк зазначив, що свій виступ музиканти з організаторами фестивалю не узгоджували, бо в цьому немає жодного смислу.

Раніше один зі спонсорів Porto Franko, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Шевченко заявив, що в майбутньому буде обговорювати з організаторами фестивалю «певні табу».

На питання ведучого, чи є це цензурою, Цукренко відповів, що, на його думку, так.

«Мені здається, якщо буде якась попередня премодерація з боку спонсорів, з боку тим більше міської влади, то це буде не фестиваль сучасного мистецтва, а фестиваль під егідою мера чи ще когось», — наголосив він.

Цукренко підкреслив, що в разі введення якихось табу «Хамерман Знищує Віруси» не будуть виступати на фестивалі.

Пахолюк також розповів, що гурт позитивно ставиться до суспільного резонансу, що викликав виступ «Хамерманів» у Франківську.

«Це безсумнівно класно. Ви бачили, як рвуться соціальні мережи? Як відомо, поганого піару не буває. Ми хочемо подякувати усім, хто ініціював цю подію. Хлопці, ми вже 21 рік існуємо і ще жодного разу не було такого шквалу цікавості до гурту «Хамерман Знищує Віруси», — сказав він.

Як повідомлялося, поліція Івано-Франківська порушила справу після скарг про «антихристиянську» поведінку гурту.

Нагадаємо, 15 червня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що доручив освятити одну з локацій фестивалю Porto Franko після виступу гурту «Хамерман знищує віруси».

Марцінківа обурила форма співаків, які виступали майже оголені.

Виступ гурту «Хамерман знищує віруси» на фестивалі Porto Franko в Івано-Франківську, 14 червня Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Згодом стало відомо, що поліція Франківщини відкрила кримінальне провадження за фактом виступу артистів, підозрюючи їх у «хуліганстві». Співорганізаторів фестивалю Рorto Franko викликали на допит через виступ гурту «Хамерман знищує віруси».

«Хамерман Знищує Віруси» —  український музичний гурт, заснований у 1996 році у місті Суми. Зараз до його складу входять двоє музикантів — Володимир Пахолюк (вокал, тексти) та Альберт Цукренко (вокал, музика).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міськголова Франківська про виступ Хамерманів»: Це неприпустимо, коли в країні війна

Пов`язані новини