Грунтуючись на аналізі даних з космічного апарату Cassini, американські вчені заявили, що вік кілець Сатурна може бути набагато менший, а маса — більша, ніж вважалося раніше. Про це пише видання «N+1» з посиланням на наукову роботу групи астрономів на чолі з Лучіано Айессом, опубліковану у журналі Science.

Зазначається, що астрономи проаналізували дані апарату Cassini, зібрані загалом під час фіналу місії у вересні 2017 року.

Також завдяки аналізу даних з Cassini вчені з'ясували, що маса кілець може бути значно більшою, ніж припускалось раніше.

«Нова оцінка маси кілець заснована на змінах траєкторії апарату гравітаційним полем планети, а також обліку глибинних атмосферних течій на Сатурні», — йдеться у повідомленні.

Відтак, загальна маса кілець становить (1,54 ± 0,49) × (10 у 19 ступені) кілограмів, а утворитися вони могли від 10 до 100 мільйонів років тому.

Зазначимо, згідно з науковими дослідженнями, динозаври на Землі існували, починаючи з пізнього тріасового періоду (225 млн років тому) до кінця крейдяного періоду (66 млн років тому).

Наголошується, що отримані результати вказують на досить раннє походження системи кілець Сатурна, незалежно від механізму їх утворення. Нова гіпотеза допоможе перевірити існуючі моделі еволюції кілець Сатурна.

Апарат Cassini, створений NASA, Європейським та Італійським космічними агентствами, був запущений 15 жовтня 1997 року.

Апарат летів до Сатурну сім років і перебував на його орбіті протягом 13 років.

Місія була розрахована до 2008 року, але термін двічі продовжували. Завданням Cassini було дослідження Сатурна, його кілець і супутників. Зроблені ним детальні знімки цієї частини Сонячної системи набули широкого загалу.

У вересні 2017 року зонд Cassini надіслав NASA останній сигнал та згорів в атмосфері Сатурна. NASA оприлюднило відео поверхні Сатурна, зняте зондом Cassini.

Поділитись: