Протягом найближчих декількох місяців може вдвічі зрости кількість людей, які страждають від голоду по всьому світу. На це вплине пандемія коронавірусу та падіння світової торгівлі.

Такі дані наводять провідні виробники харчових продуктів (Nestle, Unilever, Danone, PepsiCo) та науковці у відкритому листі до міжнародних організацій та урядів, передає Bloomberg.

Зокрема, вони вважають, що через порушення глобальних торговельних ланцюжків, проблем з транспортуванням товарів, падінням обсягів міжнародної торгівлі та доходів людей, кількість людей, які хронічно страждають від голоду, може подвоїтися вже найближчими місяцями. Наразі таких людей у світі нараховують близько 800 мільйонів.

«Немає більш доцільного часу для того, аби зберегти торговельні відносини відкритими та більш передбачуваними», — йдеться у листі виробників та науковців.

Вони закликають уряди країн світу не обмежувати обсяги торгівлі харчовими продуктами для того, аби запобігти гуманітарній кризі.

Зазначимо, що напередодні у Світовій організації торгівлі передбачили падіння обсягів світової торгівлі на 13-32% залежно від сценарію розвитку пандемії коронавірусу. Також, відповідно до досліджень, через нову економічну кризу кількість людей, що живуть за межею бідності, може зрости на 500 мільйонів осіб.

 Про обмеження експорту харчових продуктів заговорили і в українському уряді. Зокрема, обсяги експорту зернових домовилися обмежити на рівні 20,2 мільйона тонн для того, щоб забезпечити зерновими внутрішній ринок. Антимонопольний комітет також застеріг найбільшого виробника курятини в Україні від надмірного експорту за кордон, адже це може нести загрозу продовольчій безпеці.

Поділитись: