Обсяги міжнародної торгівлі за підсумками 2020 року можуть скоротитися на 13-32% проти обсягів торгівлі попереднього року.

Такі прогнози надають у Світовій організації торгівлі (СОТ), передає Reuters.

На динаміку міжнародної торгівлі цьогоріч вплине пандемія коронавірусу та економічна криза, яку вона викликала: значна частина виробничих компаній вимушена була увійти у простій, обсяги виробництва товарів почали критично падати. Це призведе до того, що впадуть й обсяги експорту та імпорту.

СОТ надає дуже широкий діапазон прогнозу падіння світової торгівлі — від 13% до 32%. Остаточні цифри будуть залежати від розвитку ситуації з поширенням коронавірусу та успіхами у протидії цьому. Також у СОТ додають, що невизначеність навколо економічного впливу безпрецедентної кризи залишається.

Відновлення обсягів міжнародної торгівлі у СОТ прогнозують вже на 2021 рік — на 21-24%. Ці цифри також залежатимуть від того, як довго триватиме спалах коронавірусу та на скільки ефективними виявляться заходи протидії пандемії.

Раніше очільниця МВФ заявила, що у світі почалася нова економічна криза. Про початок світової кризи повідомляв і голова Організації економічного співробітництва та розвитку Анхель Гурріа. Він заявив, що коронавірус став для світової економіки більшим шоком, ніж криза 2008-2009 років.

Про ймовірний початок економічної кризи заявляла і колишня голова МВФ, а нині голова Європейського центробанку Крістін Лагард.

Поділитись: