Кількість нових вакансій в Україні за час карантину скоротилася на третину — Нацбанк

За 2 тижні карантину в Україні роботодавці зменшили кількість нових вакансій на ринку праці на 34%.

Такі дані наводить Національний банк України у підсумках тижня, що закінчився 3 квітня.

«Протягом другого тижня карантину кількість нових вакансій продовжувала знижуватися, хоча й меншими темпами, ніж у першому. За два тижні вони зменшилися на 34%, відображаючи погіршені очікування підприємців щодо майбутніх доходів», — йдеться у звіті НБУ.

Кількість нових резюме у перший тиждень карантину також суттєво знизилася (приблизно на 25%), але у другий тиждень практично не змінилася. У Нацбанку пояснюють це рекомендаціями самоізолюватися, через які люди менш охоче шукають собі нову роботу.

Нагадаємо, що в Україні оголосили загальнонаціональний карантин, який передбачає закриття деяких підприємств. За оцінками Торгово-промислової палати, внаслідок карантину без роботи залишилосядо 700 тисяч українців.

Водночас, відповідно до результатів опитування групи «Рейтинг», про втрату роботи внаслідок карантину повідомили 4% українців, які її мали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Напередодні колишній міністр розвитку економіки Тимофій Милованов зазначав, що через коронавірус в Україні без роботи можуть лишитися 170-500 тисяч осіб.

В Україні з 6 квітня вводять нові карантинні обмеження, аби запобігти поширенню коронавірусу.

Так, на період карантину, тобто до 24 квітня, в Україні діють такі обмеження:

  • з 6 квітня заборонено перебувати у громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту — респіратора або захисної маски (виготовлені самостійно теж підходять);
  • з 6 квітня заборонено ходити більш ніж по двоє людей, крім випадків службової необхідності та супроводження дітей до 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини;
  • дітям до 14 років заборонено бути в громадських місцях без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;
  • заборонено відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, ці території можна відвідувати для вигулу домашніх тварин однією людиною та у випадку службової необхідності;
  • заборонено відвідувати спортивні та дитячі майданчики;
  • заборонено перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус;
  • заборонено самовільно залишати місця обсервації (ізоляції);
  • заборонено проводити будь-які масові заходи, крім необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту:
  • заборонено відвідувати установи та заклади, що надають паліативну допомогу або соціальний захист, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають діти, літні люди, люди з інвалідністю, люди зі стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями.