Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин запросив президента США Дональда Трампа відвідати Пхеньян.

Про це повідомляє південнокорейська газета JoongAng Ilbo, посилаючись на дані кількох джерел. 

За даними видання, Трамп отримав запрошення, яке лідер КНДР надіслав листом, у серпні. Тоді він казав журналістам, що отримав «дуже гарне послання» від Кім Чен Ина, однак не уточнював ніякі деталі.

Тоді ж повідомлялося, що Кім написав Трампу листа, в якому, зокрема, скаржився на спільні військові навчання США і Південної Кореї та запропонував провести третій саміт на найвищому рівні. Після того, як Трамп висловив невдоволення щодо цих навчань, лідер КНДР відправив ще одного листа, в якому. за даними видання, і було запрошення до Пхеньяна. Однак поки немає інформації, чи відповів Трамп на цей лист.

«Не ясно, чи пропонував Кім провести третій саміт у Пхеньяні, чи запрошення до столиці КНДР було окремим (не для проведення саміту — ред)», — зазначило одне з джерел.

Як відомо, переговори між США і КНДР з денуклеаризації Корейського півострова заморожені з лютого 2019 року після передчасного завершення другого саміту Трампа і Кіма у В'єтнамі.

Нагадаємо, перша зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина пройшла 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді лідери двох країн підписали спільний документ, у рамках якого КНДР взяла на себе зобов'язання по денуклеаризації у відповідь на надані США гарантії безпеки. 

На саміті лідерів Південної і Північної Кореї, що відбувся у вересні того ж року в Пхеньяні, КНДР зобов`язалася остаточно закрити випробувальний ракетний полігон Сохе і припинити експлуатацію розміщеної на ньому пускової установки.

Однак у 2019 році під час другої зустрічі Трампа з Кім Чен Ином у В`єтнамі сторонам не вдалося досягнути поступу на переговорах, оскільки представники КНДР вимагали від США пом’якшити санкції. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди.

На початку травня 2019 року у Південній Кореї заявили, що КНДР відновила ракетні випробування.

Поділитись: