Президент США Дональд Трамп заявив, що лідер КНДР Кім Чен Ин вибачився за випробування ракет малої дальності.

Про це повідомив Трамп у Twitter, коментуючи лист від Кім Чен Ина, який він отримав напередодні. 

Зокрема, він заявив, що лідер КНДР «дуже мило заявив, що хотів би зустрітися і почати переговори, як тільки спільні навчання США і Південної Кореї закінчаться».

Також Трамп розповів, що у довгому листі Кім Чен Ина є і «невелике вибачення» за випробування ракет малої дальності. Лідер КНДР запевнив, що випробування припиняться, коли завершаться навчання.

«Я з нетерпінням чекаю зустрічі з Кім Чен Ином у недалекому майбутньому! Без’ядерна Північна Корея призведе до формування однієї з найуспішніших країн у світі!», — написав Трамп.

Як повідомлялося, 10 серпня Північна Корея провела чергові ракетні випробування у на знак протесту проти спільних військових навчань США та Південної Кореї. Це було п’яте ракетне випробування за останні два тижні. Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав останні запуски ракет «урочистим попередженням» щодо спільних південнокорейсько-американських військових навчань

Нагадаємо, перша зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина пройшла 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді лідери двох країн підписали спільний документ, у рамках якого КНДР взяла на себе зобов'язання по денуклеаризації у відповідь на надані США гарантії безпеки. 

На саміті лідерів Південної і Північної Кореї, що відбувся у вересні того ж року в Пхеньяні, КНДР зобов`язалася остаточно закрити випробувальний ракетний полігон Сохе і припинити експлуатацію розміщеної на ньому пускової установки.

Однак у 2019 році під час нової зустрічі Трампа з Кім Чен Ином у В`єтнамі сторонам не вдалося досягнути поступу на переговорах, оскільки представники КНДР вимагали від США пом’якшити санкції. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди.

На початку травня 2019 року у Південній Кореї заявили, що КНДР відновила ракетні випробування.

12 червня 2019-го стало відомо, що Кім Чен Ин надіслав Трампу листа і запропонував провести нову зустріч. Трамп заявив, що готовий знову зустрітися з лідером КНДР.

Поділитись: