ENRU

Кім Чен Ин назвав ядерну програму КНДР «дорогоцінним мечем»

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин назвав ядерну програму Пхеньяна «дорогоцінним мечем», покликаним захистити КНДР від агресії.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Його заява прозвучала на пленумі Центрального комітету правлячої Трудової партії Кореї на тлі нових спроб президента США Дональда Трампа і прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе чинити тиск на північнокорейський режим.

Кім Чен Ин заявив, що ядерна зброя є «потужною силою стримування», що гарантує суверенітет країни в умовах «затяжних ядерних загроз американських імперіалістів».

У той же час він визнав, що протистояння Північної Кореї з США, Японією, Південною Кореєю та іншими країнами в зв’язку з програмою Пхеньяна зі створення ядерної зброї являє собою «складну міжнародну ситуацію».

Кім Чен Ин пообіцяв продовжувати розвивати економіку країни паралельно з розвитком збройової програми КНДР, незважаючи на посилення санкцій ООН, спрямованих на зниження доходів Пхеньяна від експорту. За його словами, Північна Корея проходить через «випробування» в «суворій» обстановці, але, незважаючи на це її економіка зростає.

Раніше КНДР погрожувала найпотужнішим ядерним випробуванням у відповідь на заяву Трампа.

22 вересня Трамп підписав новий указ про санкції проти КНДР.  Президент США назвав спроби переговорів з КНДР «марною тратою часу».

15 вересня Північна Корея запустила чергову ракету в бік Японії. Снаряд рухався в бік Тихого океану, перелетів через японську територію і впав в 2 тис. км від японського острова Хоккайдо.

12 вересня Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила розроблену США резолюцію про введення нових санкцій щодо Північної Кореї. Зокрема, для КНДР обмежили експорт текстилю та імпорт нафти. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram