Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що один з бенефіціарів українського телеканалу NewsOne є співвласником російського «Промсвязьбанка», через який Кремль фінансує війну проти України.

«Нами отримано інформацію про те, що кінцевим бенефіціаром, власником NewsOne є кіпрська компанія, керівниками якої є відповідні громадяни республіки Кіпр. Один з них є одночасно співзасновником іншої кіпрської компанії, яка є співвласником російського ПАТ «Промсвязьбанк», сказав Луценко. 

За його словами, через «Промсвязьбанк» фінансується оборонне замовлення Російської Федерації.

«Таким чином, через одну людину пов'язаний російський банк, який проводить фінансування, в тому числі, війни проти України, з іншого боку – він же є бенефіціаром українського телеканалу NewsOne. З моєї точки зору, це достатня інформація для того, щоб РНБО прийняла санкції до цього телеканалу», – сказав він.

Інформація про бенефіциарних власників отримана Службою безпеки України та Генпрокуратурою.

Напередодні стало відомо, що телеканал бізнес-партнера Віктора Медведчука NewsOne і російський пропагандистський канал «Росія24» планували провести телеміст під назвою «Треба поговорити».

У зв'язку з цим СБУ ініціювала засідання РНБО та запропонувала запровадити санкції проти телеканалів NewsOne та «112 Україна».

Після цього NewsOne заявив про скасування телемосту з Росією через погрози.

Президент України Володимир Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим піарходом, який має на меті розділити українців на два табори. Також він звернувся до президента РФ Володимира Путіна із пропозицією провести переговори в Мінську.

А ГПУ відкрила провадження про замах на держзраду через телеміст NewsOne з РФ, причетних викликали на допит.

Поділитись: