Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, режисер Олесь Санін та актор Вячеслав Довженко записали на відео оповідання режисера, політв’язня Олега Сенцова, аби висловити йому підтримку.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, режисер Олесь Санін та актор Вячеслав Довженко записали на відео оповідання режисера, політв’язня Олега Сенцова, аби висловити йому підтримку.

Про це повідомляє українська продакшн-компанія 435 FILMS у Facebook.

Іллєнеко, Санін та Довженко долучилися до акції «Вголос. Читаємо оповідання Олега Сенцова», вони прочитали оповідання «Автобіографія» з його збірки «Рассказы».

Компанія закликала всіх долучитися до цієї акції. 

«Прочитайте на камеру оповідання зі збірника автобіографічних розповідей «Расказы» Олега Сенцова (котрий можна знайти на сайті: https://www.litmir.me/br/?b=563812&p=1) та перешліть файл запису за наступною електронною адресою: [email protected]», — йдеться у повідомленні.

Відео: 435 Films Distribution / Youtube

Нагадаємо, станом на 27 червня, Олег Сенцов вже 45 день тримає голодування. Таким чином він намагається домогтися звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

Як повідомлялося, ЄСПЛ не відповів на прохання України про зустріч омбудсмена із Сенцовим. 

Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: