Європейський суд з прав людини не надав прямої відповіді на вимогу уряду України надати уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій доступ до утримуваного в РФ Олега Сенцова.

Європейський суд з прав людини не надав прямої відповіді на вимогу уряду України надати уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій доступ до утримуваного в РФ Олега Сенцова.

Про це повідомив уповноважений з питань ЄСПЛ в Міністерстві юстиції Іван Ліщина.

«Готуємо додаткову заяву для уточнення цього питання. Одночано продовжуємо підготовку загальної міждержавної заяви щодо всіх українських політичних в'язнів Кремля», — зазначив він.

Водночас, Європейський суд з прав людини визнав Сенцова громадянином України

Нагадаємо, станом на 26 червня, Олег Сенцов вже 44 день тримає голодування. Таким чином він намагається домогтися звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: