Китай висловив стурбування через відношення новообраного президента США Дональда Трампа щодо політики «Одного Китаю», яка протягом десятків років була непорушною у відносинах між обома країнами

Китай висловив стурбування через відношення новообраного президента США Дональда Трампа щодо політики «Одного Китаю», яка протягом десятків років була непорушною у відносинах між обома країнами. Про це повідомляє BBC.

Згідно з цією політикою США визнають Китаєм материкову частину країни, а не острів Тайвань, який розглядається як відколота провінція.

Така політика мала вирішальне значення для дипломатії обох країн. У 1979 році США розірвали дипломатичні зв’язки з Тайванем і змінили своє визнання Китаю на материкову частину країни, яка знаходиться під владою комуністичної партії.

Трамп розповів у телевізійному інтерв’ю, що не бачить сенсу у продовженні політики «Одного Китаю», якщо Китай не піде на певні поступки.

Тепер Китай змушує Трампа зрозуміти, наскільки чутливим для нього є проблема Тайваню.

Реакція Пекіну була озвучена у заяві міністра закордонних справ Генга Шуанга. Він зазначив, що політика «Єдиного Китаю» є основою відносин з Вашингтоном.

Не зважаючи на розрив дипломатичних зв’язків із Тайванем, США протягом багатьох років налагоджувала з острівною державою неофіційні відносини.

Дипломатичний скандал і офіційний протест розгорівся після того, як Трамп прийняв телефонний дзвінок від президента Тайваню.

«Я не знаю, чому ми мусимо дотримуватись політики «Одного Китаю», поки з Китаєм не буде домовленостей щодо інших речей, зокрема торгівлі», — заявив Трамп в інтерв’ю на телеканалі Fox News.

Він відзначив, що Китай не співпрацював із США у питаннях Північної Кореї та напруги у Південнокитайському морі.

Повідомляється, що ніхто з президентів США не вступав у прямий зв’язок із лідерами Тайваню протягом десятків років. Але у інтерв’ю Трамп заявив, що не Пекіну вирішувати, чи приймати йому дзвінки від тайванського президента.

«Я не хочу, щоб Китай диктував мені, а це був дзвінок, призначений мені. І це був дуже приємний дзвінок. Короткий. І чому якась інша нація говорить, що я не маю приймати дзвінок? Я думаю, було б дуже зневажливо не приймати його, скажу вам чесно», — зазначив Трамп.

Реакція у зазвичай агресивному державному китайському виданні Global Times, була менш стриманою, ніж у міністра закордонних справ.

«Політика «Одного Китаю» не може бути предметом торгівлі. Китай має дати рішучу відсіч Траму, поки він не зрозуміє, що з Китаю та інших світових держав не можна знущатися. Він може бути бізнесменом, проте у сфері дипломатії він невіглас, наче дитина», — зауважило видання.

Раніше повідомлялося, що Новообраний президент США Дональд Трамп не дозволить Китаю «диктувати умови» щодо телефонних дзвінків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чому Китай обурився через розмову Трампа з президентом Тайваню».

Поділитись: