Влада Китайської народної республіки попередила керівників великих технологічних компаній про «жахливі» наслідки, якщо ті підтримають заборону США на продаж ключових американських технологій для китайських компаній.

Як повідомляє The New York Times з посиланням на джерела, зустрічі відбулися з представниками американських компаній Microsoft і Dell, британської ARM, а також південнокорейських Samsung та SK Hynix Inc.

«У більш широкому сенсі, попередження були спробою запобігти швидкому руйнуванню складних ланцюжків поставок, які пов’язують економіку Китаю з рештою світу», — йдеться в публікації.

Зустрічі відбулися незабаром після того, як Пекін оголосив, що складає список «ненадійних» компаній і приватних осіб. Цей перелік був розцінений як спосіб завдати удар у відповідь по адміністрації Дональда Трампа за його рішення відключити китайського гіганта електроніки Huawei від продажів американських технологій.

Домінік Карр, представник Microsoft у Сіетлі, відмовився коментувати зустріч, як і Філ Хьюз, представник Arm в Остіні, штат Техас та Дейв Фармер, представник Dell в Хопкінтоні, штат Массачусетс.

Представники Samsung і SK Hynix не відповідали на запити журналістів NYT про коментарі.

Нагадаємо:

  • 27 травня компанія Microsoft припинила приймати нові замовлення від китайського виробника смартфонів та комунікаційного обладнання Huawei Technologies.
  • 25 травня Huawei виключили з асоціації SD, у зв’язку з чим компанія не зможе використовувати карти пам’яті SD та порти для них.
  • 20 травня Google відмовився від співпраці з китайським гігантом Huawei після того, як Міністерство торгівлі США внесло компанію в чорний список.
  • 16 травня президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список. За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії. Водночас компанія Huawei заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду.
  • 17 березня компанія Huawei повідомила, що створила резервну операційну систему на випадок серйозного погіршення відносин із США. Китайська компанія має намір перейти на неї, якщо не зможе використовувати Windows і Android.
  • У лютому США заявили, що не зможуть співпрацювати з країнами, які використовують системи Huawei.
  • Наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно висунуло 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.
Поділитись: