Цього тижня Китай планує запустити на Місяць безпілотний космічний апарат для взяття зразків місячної породи. Це перша спроба отримати зразки із супутника Землі з 1976 року.

Про це пише CNN.

Науковці планують запустити космічну місію «Чан'е-5», яка складається зі спускної платформи та засобу повернення зразків. Вона має пройти три етапи: успішно досягнути орбіти Місяця, приземлитися на поверхню, а також зібрати зразки та успішно повернути на Землю не менше ніж 2 кг порід.

Попередні місії «Чан'е» успішно виконали приземлення, однак досі зібрати місячні породи не вдалося.

Якщо ж Китаю вдасться отримати зразки з Місяця, він стане третьою країною, що коли-небудь отримувала породу. Раніше це вдалося тільки США та СРСР.

Китайський зонд спробує зібрати 2 кг зразків у раніше не відвідуваній області на масивній рівнині лави, відомій як Oceanus Procellarum, або «Океан штормів».

Місія «Чан'е-5» може допомогти науковцям більше дізнатися про супутник Землі та, можливо, відповісти на питання, які залишилися з попередніх місій. Наприклад, як довго Місяць залишався вулканічно активним і коли його магнітне поле, яке є ключовим фактором захисту будь-якої форми життя від сонячного випромінювання, розсіялось.

Поділитись: