Китай запровадив санкції проти американської неурядової правозахисної організації Human Rights Watch. Обмеження запровадили через підтримку протестувальників у Гонконзі.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на заяву МЗС Китаю.

Деталей про самі обмеження наразі не повідомляють.

Також, за даними видання, китайський уряд призупинив розгляд заявок американських суден на захід у Гонконг.

Так Китай відповів на те, що 28 листопада Дональд Трамп підписав закон про підтримку права людини та демократії в Гонконзі та закон про заборону поставок в Гонконг поліцейського спорядження. Адміністрація Гонконгу розкритикувала такі рішення, заявивши, що цим самим США втручаються у внутрішні справи міста і «посилають помилковий сигнал» демонстрантам. У Китаї закони назвали спробою підірвати «стабільність і процвітання» Гонконгу і пригрозили заходами у відповідь.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають з березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

У ніч на 18 листопада тисячі гонконзьких протестувальників намагалися вирватися з оточеної поліцією будівлі Політехнічного університету. Правоохоронці у відповідь використали сльозогінний газ і почали масові затримання. Сутички стали чи не найбільшими за весь час протестів у Гонконгу.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: