У громадській організації China Labor Watch зазначили, що компанія Foxconn не дотримувалася китайського законодавства, коли наймала на роботу підлітків.

Про це йдеться в звіті China Labor Watch. 

Компанія Foxconn, намагаючись виконати необхідні темпи випуску пристроїв, наймала на роботу в якості стажерів учнів шкіл і технічних коледжів із міста Хен'ян, де розташований завод компанії. 

Згідно зі звітом, підлітків віком від 16 до 18 років змушували працювати шість разів на тиждень. Їхні зміни тривали по 8 годин регулярної роботи й 2 години понаднормово. 

Підліткам платили 1,42 долари за годину. У 2019 році за місяць вони отримували приблизно 248 доларів. У 2018 році місячна заробітна плата становила 276 доларів.

«Представники фабрики просили вчителів тиснути на підлітків, які не хотіли працювати понаднормово й в нічні зміни й виключати зі школи тих, хто відмовлялися так працювати», — йдеться у звіті.

У China Labor Watch зазначили, що підлітки не повинні працювати в нічні зміни й понаднормово. Це порушує статтю 16 «Адміністративних положень про стажування учнів професійно-технічних навчальних закладів». 

Згідно зі звітом, кількість стажерів перевищила законні норми. Наразі на заводі Foxconn працює 1581 інтерн, що становить 21,3% усіх працівників. Відповідно до «Адміністративних положень про стажування учнів професійно-технічних навчальних закладів», кількість інтернів на виробництві не має перевищувати 10%.

Раніше компанія Foxconn зізналася, що порушила закон, і пообіцяла вжити заходів для того, щоб виправити ситуацію.

Foxconn є одним із найбільших виробників електроніки й комп'ютерних компонентів у світі, здійснюючи виробництво комплектуючих (роз'ємів і корпусів) і збірку високотехнологічної продукції для інших компаній, які, зі свого боку, продають вироби під своїми брендами. До таких компаній належать Apple, Dell, Sony, Nintendo, Microsoft, Motorola, Nokia, Amazon Kindle і Cisco.

\Євгенія Луценко

Поділитись: