Китайський Центробанк буде знезаражувати гроші для боротьби з коронавірусом
Центральний банк Китаю оголосив, що планує знезаражувати валюту для боротьби з розповсюдженням коронавірусу.
Про це представники банку оголосили на прес-конференції, передає Quartz.
Зокрема використовуватимуть такі способи очищення грошей — обробка ультрафіолетовим світлом або високими температурами, після чого гроші опечатають на 1-2 тижні. У Центробанку додали, що коли це буде можливо, вони надаватимуть нові купюри.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявляла, що поки невідомо, скільки китайський коронавірус Covid-19 живе на поверхнях, зокрема на грошах. Попередні дослідження показали, що він може вижити від 2 годин і більше, але дезінфекція вбиває його.
Як зазначає видання, такі плани банку Китаю є логічними, бо давно відомо, що грошові купюри дуже брудні. Зокрема у межах дослідження 2017 року, проведеного в Нью-Йорку, на поверхні банкноти знайшли 397 видів бактерій, а вірус грипу прожив на купюрі 12 днів.
А вчені з університету Лейбніца у Ганновері проаналізували 22 дослідження, пов’язаних з терміном життя інших коронавірусів на поверхнях — у середньому вони жили від 2 до 9 днів, тому теоретично й китайський коронавірус може жити приблизно стільки ж.
Нагадаємо, у ВООЗ запевняють, що через посилки з Китаю не можна заразитися коронавірусом.
За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом зросла до 69 256 людей, через вірус померли 1 669 пацієнтів. Водночас 9 645 інфікованим вдалося одужати.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
- В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.
- Поділитися: