Громадяни України, яких досі не можуть евакуювати з китайського Уханя — епіцентру розповсюдження коронавірусу, — розповіли про те, що уряд України постійно змінює дату вильоту і не забирає їх.

Відео із заявами українців hromadske надав Святослав Гарасюк, який проживає в Ухані.

«Наш уряд годує нас «завтраками» про те, що фінансування нема, літак затримується. Нас тут тримають три тижні — ось у нас виліт буде у цей час, потім іншу дату називають. Змінюється інформація, немає місць в Україні, нема де нас поселити», — зазначають громадяни України.

Сам Гарасюк розповів, що гуртожиток, в якому живе він і його знайомі, закрили на карантин, людей випускають лише у магазин, до того ж, працюють не всі супермаркети, а ті, що працюють, відкриті лише до обіду.

«І в них немає багатьох продуктів, особливо фруктів, овочів, люди масово розкуповують», — сказав чоловік.

Він також наголосив, що українці з Уханя, які хочуть повернутися на Батьківщину, погодилися на двотижневий карантин і готові жити в ізольованому місці й вийти звідти тільки після 100-відсоткової впевненості, що вони здорові.

Нагадаємо, посольство України в Китаї повідомляло, що 11 лютого Україна планує здійснити спеціальний чартерний рейс Київ-Ухань-Київ задля евакуації українців з провінції Хубей, яка є епіцентром розповсюдження коронавірусу.

Однак досі літак за українцями так і не вилетів. Прем'єр Олексій Гончарук заявив, що затримка евакуації пов'язана з «мінімізацією ризиків».

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, через зараження китайським коронавірусом 1115 людей померли, проте 4846 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 45 183.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: