Двоє українців, які заразилися китайським коронавірусом на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії, є членами екіпажу, Їх госпіталізували в лікарню Японії.

Про це повідомив виконувач обов’язків Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

«Вони працюють в обслуговувальній частині лайнера, тобто це кухня та обслуговувальний персонал. Це жінка 37 років і чоловік 25 років», — розповів він.

За його словами в обох українців захворювання поки у легкій формі.

Нагадаємо, лайнер Diamond Princess відправили на карантин у Японії після того, як серед його пасажирів виявили випадки зараження коронавірусом.

Загалом на борту перебувають приблизно 3700 пасажирів і членів екіпажу. Зазначимо, що на лайнері також є 25 українців.

За останніми даними, унаслідок зараження китайським коронавірусом у всьому світі померли 910 пацієнтів, проте 3352 людини видужали. Кількість інфікованих зросла до 40 536.

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.\
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: