Старший радник уряду КНР та провідний китайський епідеміолог Чжун Наньшань прогнозує, що епідемія нового коронавірусу SARS-CoV-2 може завершитися вже до червня 2020 року. Але для цього всі країни світу повинні мобілізувати свої зусилля для боротьби зі спалахами нового вірусу.

Про це повідомляє Reuters.

«Я раджу всім країнам дотримуватися вказівок ВООЗ і здійснювати дії на національному рівні. Якщо вдасться мобілізувати всі країни, все може завершитися до червня», — цитує інформагентство слова Наньшаня.

Епідеміолог зазначив, що ґрунтує свій прогноз на оптимістичному сценарії розвитку подій. Він також зазначив, що інші коронавіруси в тепліші пори року є менш активними, що може посприяти зменшенню зарежень.

Чжун Наньшань здобув світове визнання в 2003 році, коли допоміг подолати спалах іншої смертельної хвороби — SARS.

У Китаї, де в грудні 2019 року розпочався спалах SARS-CoV-2, кількість нових випадків зараження стрімко скорочується. У провінції Хубей, яка є епіцентром спалаху в КНР, 12 березня повідомили про менше десятка нових випадків зараження.

За останніми даними, кількість інфікованих SARS-CoV-2 у світі зросла до 126 932. Від захворювань, які викликає коронавірус SARS-CoV-2, у світі померли 4 637 людей. Водночас одужали 68 265 інфікованих.

Поділитись: