Кияни перекрили Харківське шосе через відсутність світла: коли в будинках буде електрика?

Близько 2 тисяч жителів багатоповерхівок на Харківському шосе в Києві лишилися без світла 30 жовтня. Цього ж дня вони вийшли на страйк та перекрили дорогу з вимогою повернути електроенергію, бо «люди не мають змоги приготувати поїсти».
Хто має підключити електрику в будинки та хто, окрім самих мешканців, страждає від її відсутності — розповідає Громадське.
Що сталося?
Близько 11 ранку 30 жовтня у будинках 19, 19А, 19Б на вулиці Харківське шосе вимкнули електроенергію, а отже, гарячу воду (для тих, у кого бойлер), інтернет, електроплити та настільні лампи.
Уже ввечері мешканці будинків перекрили Харківське шосе та пропускали лише карети швидких.

Учасник страйку Вадим Нагорний розповів Громадському, що акція триватиме до тих пір, поки світло не повернеться у їхні будинки.
«У будинку 19А 35 поверхів. Люди не мають змоги не приготувати поїсти. Ми продовжимо цю акцію, поки до нас не приїде представник влади, представник ДТЕК Київські електромережі і поки не буде відновлене електропостачання», — сказав житель.
Хто та за що вимкнув світло?
Світло 2 тисячам жителів вимкнула компанія ДТЕК Київські електромережі за борги «Дім-сервіс 19», яка обслуговує будинки.
Відповідно до заяви «Київських електромереж», компанія «Дім-сервіс 19» заборгувала понад 2 мільйони гривень за вже спожиту електроенергію.
«Компанія розуміє, наскільки важливо для мешканців, щоб електроенергія у оселі була завжди. Але, на жаль, невиконання гарантійних зобов’язань балансоутримувачем унеможливлює її подальшу подачу», — йдеться у заяві.
Також «Київські електромережі» стверджують, що просять погасити заборгованість «Дім-сервіс 19» уже два роки. І не лише погасити заборгованість, а й укласти договір про постійне приєднання до електромережі.
Як зазначив представник будинку 19А Вадим Нагорний, нині невідомо — це борг жителів чи борг компанії-посередника, бо немає чіткої документації.
«Ми не маємо жодних документів», — сказав він.
Хто ще страждає від відсутності світла у трьох будинках?
Зранку 31 жовтня мешканці продовжили свій страйк та розклали на дорозі шини. Вони не пропускали автівки; виняток зробили для машини, яка їхала в аеропорт.
У поліції Громадському повідомили, що на місці працює кілька нарядів та жодних конфліктів через перекриття вулиці — немає.
Водночас ранкове перекриття вулиці призвело до заторів та скасування п’яти автобусних маршрутів, зазначив Київпастранс. А також черг до громадського транспорту.
«Люди штурмують трамваї», — зазначила журналістка Громадського із зупинки поблизу мітингу.
Коли ж буде світло?
Учасник страйку Вадим Нагорний повідомив Громадському, що зранку представники всіх трьох будинків пішли на переговори в компанію ДТЕК «Київські електромережі» — «намагаємося вирішили в робочому режимі».
Близько 12:40 представники будинків з «Київськими електромережами» уклали угоду, яка зобов’язує компанію-утримувача жителів будинку виплатити борг перед компанією після точного звірення суми боргу.
Відповідно до угоди, 31 жовтня жителі мають сплатити частину суми (250 тисяч гривень), а повну суму — до липня 2019 року.
Тож, коли буде світло? Компанія обіцяє увімкнути світло сьогодні одразу ж після того, як на її рахунок надійдуть 250 тисяч, а також, коли компанія підпише договір на виплату всієї суми. У «Київських електромережах» Громадському зазначили, що станом на жовтень 2018 йдеться майже про 3 мільйони гривень боргу.
Станом на 17:30 мешканці трьох будинків на Харківському шосе в Києві, які перекривали вулицю на знак протесту проти відключення світла, розійшлися. У всіх квартирах увімкнули електрику, а відтак виконали вимоги місцевих. Про це Громадському повідомила учасниця протестів Ольга Мозгова.
Світло в будинках на Харківському шосе зникає вдруге: що було в 2017?
У липні 2017 жителі сусідніх будинків вже перекривали вулицю через відключення світла та води. Щоправда, тоді на дорозі замість шин стояли велосипеди та дерев’яні конструкції.
Тогочасною причиною відключення став інший борг — перед «Київенерго». Як зазначив його директор, борг складався як з частини несплачених коштів попередньої компанії-посередника «Еверест плюс» (яка належала скандальному забудовнику Анатолію Войцеховському) та несплачених коштів самих жителів.
Тоді жителі вимагали, щоб компанія «Київенерго» підписала договір про надання послуг з кожним жителем окремо, аби уникнути відключень.
Войцеховського підозрюють у самовільному захопленні ділянок під будівництво, непоодиноких фактах повторного продажу квартир в житлових будинках та введенні в експлуатацію житла на підставі підроблених рішень судів. Сам Войцеховський заявляв, що проти нього ведеться «брудна кампанія» і пояснював її корупцією та недобросовісною конкуренцією відносно компаній, які будують соціальне житло. Згодом він вийшов з-під арешту під заставу в 14 мільйонів гривень.
У вересні 2016 року радник київського мера Дмитро Білоцерковець повідомив, що Войцеховський втік до Росії.
В Україні він очолював так звану «Укогруп», до якої входили компанії ТОВ ФК «УКО-Капитал», ТОВ «УкоінвестБуд», ТОВ «Мега-Сити», ТОВ «Мегаполисстрой»,ТОВ «Эверест Плюс» та інші. За даними слідства, до «Укогруп» загалом увійшло близько 63 компаній.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Майже законні: які скандальні забудови Києва можуть легалізувати?
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Кияни страйкують на Харківському шосе проти відключення світла
- Поділитися: