«Київметробуд» вирубав дерева у дендропарку «Сирецький гай» за дозволами, які отримав задовго до початку будівництва метро на житловий масив Виноградар. Усі зелені насадження після завершення робіт мають відновити.

Про це hromadske повідомила радниця начальника КП «Київський метрополітен» Наталія Макогон.

«Ми розуміємо, що частина будівництва ведеться у парку національного значення, а тому заздалегідь оформлялися акти знесених дерев, та рахували, скільки і на які території ці дерева будуть знесені. Там є багато законодавчих моментів, які треба зробити, й вони всі були враховані», — прокоментувала Наталія Макогон.

За словами Макогон, будівельні роботи проводитимуться на території парку площею у 2 гектари. Зараз там готують майданчик, через який під землю має заходити машина, яка буде проривати тунель метро. Відповідно до законодавства, усі зелені насадження відновлять.

«Цей тунель метрополітену проходитиме під парком, тоді як далі — перериватимуть всю дорогу, бо метро будуватимуть відкритим способом. Так було зі станціями Теремки, Васильківська, Оболонь. Ви йдете, а за парканом — величезний котлован, де ведуться роботи. Його потім будуть накривати, і вже не буде навіть помітно, що там метро», — додала Макогон. 

Альтернативний проєкт будівництва цієї гілки метро пролягав через вже забудований мікрорайон. Там близько до будинків розташовані старі мережі, які потрібно було б перекладати. Радниця начальника КП «Київський метрополітен» каже, що цей варіант не пройшов тендер, бо мав більше ризиків та вищу вартість.

Нагадаємо, що «Київметробуд» вирубав десятки дерев у дендропарку «Сирецький гай» у рамках робіт над продовженням Сирецько-Печерської гілки метро на житловий масив Виноградар. У парку, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, розчистили для будівництва ділянку, завбільшки з футбольне поле.

Поділитись: