Архієпископ Сімферопольський і Кримський Православної церкви України Климент просить уряд передати йому у власність приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира й Ольги в анексованому Сімферополі. Про це Климент повідомив в ефірі «Нині вже» на Громадському.

Він зазначив, що офіційна причина виселення пов'язана з перереєстрацію кримської єпархії.

За словами Климента, зараз у Криму діє 9 парафій, у приміщеннях, які кримська єпархія купила з 2002 по 2015 рік.

Климент зазначив, що просить Уряд ухвалити рішення про передачу йому у власність приміщення кафедрального собору у Сімферополі для того, щоб у міжнародних судах він зміг відстоювати право на майно, яким зараз розпоряджається.

Водночас він пояснив, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомило його, що таке питання не узгоджується з чинним законодавством.

Він вважає, що передача приміщення надала б йому юридичних повноважень у суді.

Також він сказав, що хоче зустрітись з президентом України Петром Порошенком.

«Молитися. Але разом з тим вірні кримської єпархії готові приїхати з Криму і підтримати моє голодування біля АП. Я піду до кінця. Це приміщення я нікому не віддам. Я звертався і звертаюся до дипломатичного корпусу, до послів іноземних держав, щоб вони взяли під свій контроль цю ситуацію», — сказав він.

Нагадаємо, окупаційна влада анексованого Криму повідомила вірянам Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира й Ольги в Сімферополі, щоб вони «звільнили приміщення». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Весь час попереду — це час для української церкви»: Євстратій Зоря — про поділ обов’язків, парафій і ліберальні реформи

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Поділитись: