Війна

Клімкін перед «нормандською» зустріччю нагадав про миротворців та звільнення заручників

11 червня, 2018 11:49
Війна/Клімкін перед «нормандською» зустріччю нагадав про миротворців та звільнення заручників
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України нагадало, що для повноцінного миру на Донбасі необхідне припинення вогню під контролем миротворців, звільнення заручників та проведення виборів під наглядом спостерігачів.

Міністерство закордонних справ України нагадало, що для повноцінного миру на Донбасі необхідне припинення вогню під контролем миротворців, звільнення заручників та проведення виборів під наглядом спостерігачів.

Про це перед зустріччю глав МЗС у форматі «нормандської четвірки» (Україна, Франція, Німеччина та Росія) повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Всі ЗМІ говорять про Сінгапур, а нам своє робити: реальна безпека під контролем ОБСЄ та миротворців, звільнення наших хлопців та справжні вибори, організовані Україною та міжнародним співтовариством — це шлях до миру», — написав він.

Також глава МЗС додав, що на окупованій частині Донбасу є українська земля та українськи громадяни, але немає України. «Маємо туди повернутися», — підкреслив він.

Нагадаємо, у понеділок, 11 червня, у Берліні пройде зустріч глав МЗС країн «нормандської четвірки». В останній раз така зустріч проходила у лютому 2017 року.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що очікує складних переговорів. Також він додав, що вперше глави МЗС країн «нормандської четвірки» обговорюватимуть розміщення миротворців на Донбасі.

Президент Польщі Дуда закликав ООН направити миротворців на Донбас.

Зазначимо, що Польща зараз головує в Раді безпеки ООН. Представник Варшави може винести пропозицію на дебати. Щоправда, таку пропозицію може ветувати Росія, яка виступає за розміщення миротворців на лінії зіткнення, а не державному кордоні.

Президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Раніше повідомлялось, що Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебрати весь контроль на Донбасі.

Спецпредставник Держдепу США з питань переговорів по Україні Курт Волкер заявив, що миротворча місія на Донбасі має відрізнятися від інших місій ООН.

Пов`язані новини