ENRU

Клімкін про розмову з Лавровим щодо Донбасу: Позиції дуже далекі

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін обговорив з російським колегою Сергієм Лавровим питання звільнення заручників на Донбасі та політв’язнів.

Про це Клімкін написав у Twitter.

Крім того глави МЗС країн говорили про формат можливої миротворчої місії ООН для окупованого Донбасу.

«Позиції дуже далекі, але маємо працювати далі. Говорили також про СЦКК )Спільний центр контролю та координації вогню - ред.) та не обійшли увагою його підсумкову прес-конференцію», — сказав Клімкін.

На підсумковій прес-конференції Лавров заявив, що «Україна, допустивши Майдан, порушила Будапештський меморандум, а не Росія, яка так і не застосовувала» ядерну зброю проти української держави». .

Раніше постійний представник України в ООН Володимир Єльченко повідомив, що найближчим часом прогресу в питанні введення миротворців ООН у зоні бойових дій на Донбасі не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ексклюзивне інтерв'ю Громадського зі спецпредставником США Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини.