Найближчим часом прогресу в питанні введення миротворців ООН у зоні бойових дій на Донбасі не буде.

Найближчим часом прогресу в питанні введення миротворців ООН у зоні бойових дій на Донбасі не буде.

Про це постійний представник України в ООН Володимир Єльченко повідомив в інтерв’ю «Європейській правді».

«Такий прогрес намічався, і був певний оптимізм десь на початку вересня, після того, як цим питанням почав займатися щойно призначений спецпредставник США Курт Волкер. Він провів декілька зустрічей з Владиславом Сурковим, почали з’являтися приводи для оптимізму. Але, якщо чесно, в мене від початку цього оптимізму не було...», — сказав він.

За словами Єльченка, Радбез справді був готовий починати роботу над мандатом миротворчої операції, але Росія відкинула практично всі важливі положення й «повернулася до своєї ідеї про дивну операцію, де миротворці ООН охороняли б спостерігачів ОБСЄ».

«І Лавров, і інші очільники Росії повторюють, як мантру: ми готові піти на те, щоб місія ООН охороняла ОБСЄ. Хоча ні в ОБСЄ, ні в ООН ніхто не може зрозуміти, що це дасть. Щонайменше, миротворці мають стояти на державному кордоні між Україною і Росією! Росія цей варіант відкидає. І це — «червона лінія», яку ніхто ніколи не перетне. Тому мені здається, що найближчим часом зрушень у цьому питанні не буде», — сказав Єльченко.

«Я думаю, що це була просто гра. Росія від початку не хотіла миротворчої операції ООН на території Донбасу. Їм потрібне або збереження ситуації, яка є нині, або так звана «миротворча» операція на російських умовах, яка заморозила б цей конфлікт на десятиліття. Адже ми б отримали таку миротворчу операцію, з якою потім не знали б, що й робити і як її звідти вивести», — додав представник України в ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ексклюзивне інтерв'ю Громадського зі спецпредставником США Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Торік 10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на ДонбасіКремль не підтвердив погодження пропозиції США про розміщення такої кількості миротворців на сході України. Згодом глава МЗС РФ Сергій Лавров повідомляв, що Росія допускає появу миротворців ООН на Донбасі після узгодження з українською владою, а також бойовиками. Водночас Лавров заявив, що мета України — зробити з миротворців «окупаційні війська» для Донбасу.

Для України принциповим є розгортання місії на всій території Донбасу, домовленості без узгодження бойовиками, також Україна виключає участь Росії в миротворчій місії ООН на Донбасі.

Поділитись: