Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив, чому зустріч лідерів «нормандської четвірки» у 2016 році не дала результатів.

Клімкін, який разом з тодішнім президентом Петром Порошенком брав участь у саміті в Берліні у жовтні 2016 року, розповів, що тоді після «нормандської зустрічі» були заявлені деякі пункти у трьох абзацах, зокрема про необхідність розробити «дорожню карту» для врегулювання конфлікту на Донбасі.

«Ми її (дорожню карту — ред.) намагалися розробляти на рівні міністерському (Міністерств закордонних справ — ред.) і зайшли в тотальний глухий кут. (Глава МЗС Росії Сергій — ред.) Лавров казав: безпека, ну окей, давайте разом припинимо стріляти, але потім нічого — ні роззброєння, ні відведення, нічого. Ну і звичайно вибори: якось от домовляємось, але ви (Україна — ред.) домовляєтесь з тими, хто там є», — розповів він в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Клімкін наголосив, що ці переговори у підсумку дійшли до того, що Росія вимагала домовитися з представниками так званих «ЛНР» і «ДНР».

«Тобто звести на логіку внутрішнього конфлікту, більше нічого», — резюмував він.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбувається зустріч лідерів «нормандської четвірки» — Володимира Зеленського, Володимира Путіна, Ангели Меркель та Еммануеля Макрона — щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: