Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що  проблемою є не лиш факт видачі Угорщиною паспортів на Закарвпатті, а заклик приховати це від української влади.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що  проблемою є не лиш факт видачі Угорщиною паспортів на Закарпатті, а й заклик приховати це від української влади.

Про це він написав у Twitter.

Глава МЗС зауважив, що дехто не зрозумів його позицію щодо ситуації із видачею угорських паспортів у консульстві в Берегові.

«Здається, мене дехто в Україні та за кордоном недочув. Проблемою на скандальному відео з Генконсульства Угорщини в Берегові є не тільки роздача громадянства, а заклик приховати це від України. Є про що говорити, і ми будемо діяти!» — зазначив Клімкін.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пригрозив, що його країна може сповільнювати інтеграцію України в ЄС. Таку заяву він виголосив на тлі повідомлень про можливу приховану видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та реакцію на це України.

Сійярто прокоментував відеозапис, на якому нібито в консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Угорський міністр підтвердив, що присяга на громадянство Угорщини, яка звучить на відео, відповідає всім чинним нормам. Він вважає, що це відео зробили на замовлення.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

Раніше угорський уряд вирішив створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін після розмови з главою МЗС Угрорщини Петером Сіярто повідомив, що влада Угорщини змінить назву посади уповноваженого «по Закарпаттю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після прийняття Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

Також раніше Пристайко заявляв, що президент Петро Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile