Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив 48% гарантованих державою вкладів збанкрутілої дочки російського державного «ВТБ» банку.

Зокрема, за перші 5 днів здійснення виплат, відшкодування отримало 4 тисячі вкладників банку. Загальний обсяг отриманих депозитів становить 444 мільйони гривень.

Водночас, загальна сума депозитів у «ВТБ», гарантованих ФГВФО, складає 932 мільйони гривень, а загальна кількість клієнтів, що можуть претендувати на відшкодування депозитів, складає 59 тисяч осіб.

«Усі вкладники, які на цей час не отримали свої гроші у межах гарантованої суми, можуть звернутись до будь-якого відділення одного із одинадцяти банків-агентів Фонду та отримати відшкодування за своїми вкладами у зручний для них час і спосіб», — повідомляють у ФГВФО.

21 грудня вкладникам збанкрутілого «ВТБ» почали відшкодовувати гарантовані суми депозитів у межах 200 тисяч гривень.

19 грудня стало відомо, що «ВТБ» банк в Україні вирішили ліквідувати. Раніше повідомлялось, що «ТАСкомбанк», який належить українському олігарху Сергію Тігіпку, може придбати активи збанкрутілого «ВТБ» банку.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

28 листопада Фонд гарантування ввів до збанкрутілого банку тимчасову адміністрацію та почав процес розрахунку з вкладниками.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: