У Фонді гарантування вкладів повідомили, що декілька українських банків розглядають можливість купівлі збанкрутілої «дочки» російського «ВТБ». За даними видання «Економічна правда», найімовірніше російський банк придбає «ТАСкомбанк», що належить українському бізнесмену Сергію Тігіпку.

Зокрема, через існування інтересу з боку інвесторів, які мають намір купити банк, Фонд гарантування вкладів зупинив конкурс на відбір банку, через який мають виплачувати вклади клієнтів «ВТБ» в Україні.

«Одразу кілька попередньо кваліфікованих осіб, включених до відповідного переліку Національного банку України, виявили свою зацікавленість у виведенні з ринку неплатоспроможного АТ «ВТБ банк» в один зі способів, передбачений (законом — ред.). За результатами такого конкурсу приймаючому або перехідному банку можуть бути передані активи та зобов’язання неплатоспроможного банку або ж неплатоспроможний банк може бути проданий інвестору в цілому»

За даними «Економічної правди», заявки на купівлю активів збанкрутілого «ВТБ» подало 2 банки: «ТАСкомбанк» Сергія Тігіпка та «Альфа-банк», що належить російському олігарху Михайлу Фрідману. Однак, за даними журналістів, «Альфа-банк» не сплатив гарантійний внесок, через що єдиним претендентом на купівлю «ВТБ» стає банк Тігіпка.

Раніше стало відомо, що Сергій Тігіпко придбав у президента України Петра Порошенка завод «Кузня на Рибальському».

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

28 листопада Фонд гарантування ввів до збанкрутілого банку тимчасову адміністрацію та почав процес розрахунку з вкладниками.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Нагадаємо, «ВТБ» запровадили комісію на зняття готівки 6 листопада 2018 року через проблеми з платоспроможністю. Зокрема, банк не може продати активи, передані йому у заставу, через рішення українського суду про їхню заморозку.

Як повідомлялося, суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: