Клієнтом адвокатів Фірташа у минулому був журналіст, який розкручував у США скандал проти Байдена — Politico

Юристи Джозеф ДіДженова та Вікторія Тонізінг, які працюють адвокатами українського олігарха Дмитра Фірташа, в минулому представляли інтереси консервативного оглядача Джона Соломона. Останній активно розкручував у США скандал про справу проти компанії Burisma, де працював син ексвіцепрезидента США Джо Байдена Гантер. Також Соломон був тим самим журналістом, якому колишній генпрокурор Юрій Луценко дав перше інтерв’ю про справу ймовірного втручання України в американські вибори.

Про це пише видання Politico.

«Джон Соломон був клієнтом нашої фірми дуже давно. Він журналіст і має юридичні потреби, як і багато журналістів», — заявили виданню в адвокатській фірмі.

ДіДженова не розповів деталей про їхні відносини з Соломоном.

Соломон підтвердив виданню, що ДіДженова та Тонізінг «були його адвокатами дуже давно, разом з іншими юристами різних юридичних фірм».

Такі зв’язки демонструють, наскільки взаємопов’язані люди, які опинилися у центрі розслідування щодо імпічменту Трампа, і викликають все нові питання.

«Це викликає дуже серйозні запитання щодо того, чи намагаються ці люди використовувати відносини юрист-клієнт, щоб приховати спілкування, пов’язане з незаконною діяльністю», — сказав Раян Гудман, професор юридичного факультету Нью-Йоркського університету.

ДіДженова та Тонізінг останній рік представляють у судах інтереси українського газового магната Дмитра Фірташа, який проживає у Відні та бореться проти екстрадиції у США. Як писали американські ЗМІ, Фірташ заплатив адвокатам 1 мільйон доларів, щоб очорнити Джо Байдена та заручитися допомогою у його юридичній справі від особистого адвоката Трампа Руді Джуліані.

Соломон — колишній колумніст і виконавчий віцепрезидент The Hill, який зараз працює оглядачем Fox News. Він багато писав про діяльність Гантера Байдена в Україні та про колишню послиню США в Україні Марі Йованович. Юристи ДіДженова та Тонізінг часто виступали як гості на Hill TV.

Серія статей, опублікованих Соломоном про Україну, також згадується в анонімній скарзі викривача розвідувальної спільноти, яка характеризує роботу Соломона як частину «обставин, що призводять до» дзвінка Трампа з президентом України Володимиру Зеленському 25 липня. Під час цього дзвінка Трамп попросив Зеленського розслідувати ймовірне втручання України у вибори 2016 року та відновити справу проти Burisma.

Соломон також фігурував у документах, які Генеральний інспектор Держдепартаменту дав Конгресу на початку цього місяця, де описували кампанію проти Йованович та Байденів.

Серед пакету документів є електронний лист від Соломона до ДіДженови, Тонізінг та Льва Парнаса, який працював перекладачем між адвокатами та Фірташем. Вони утрьох могли переглянути написану Соломом статтю про начебто тиск адміністрація Обами на українських прокурорів до того, як вона була опублікована.

Після того, як цей лист оприлюднили, Соломон заявив, що він просто перевіряв у ДіДженови, Тонізінг та Парнаса факти, перш ніж опублікувати матеріал. Але прикметно що ніхто з них не згадується у статті, що може бути доказом того, що тріо, яке працювало над пошуком доказів правопорушень Байдена в Україні, безпосередньо працювало із Соломоном над історією.

Згодом ці адвокати найняли ще одного товариша Джуліані — українсько-американського бізнесмена Льва Парнаса — для роботи перекладачем між ними та Фірташем.

Дмитра Фірташа затримали у 2014 році у Відні за запитом американської влади. Міністерство юстиції США підозрює Фірташа у змові з метою виплати хабарів в Індії. Також американські прокурори вважають, що в олігарха нібито були ділові зв’язки з колишнім главою передвиборчого штабу Дональда Трампа Полом Манафортом, який заодно був консультантом Віктора Януковича. 13 березня 2014 року суд Відня ухвалив рішення про екстрадиційний арешт і через тиждень Фірташ вийшов під заставу в 125 млн євро.

Нагадаємо, 10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса. Їх називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями й вважають причетними Джуліані чинити тиск на українську сторону в інтересах Трампа.

Фрумана і Парнаса викликали на 10 та 11 жовтня для надання свідчень у Конгресі США в межах розслідування про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського. Однак бізнесмени відмовилися виступати перед конгресменами.

Фруман і Парнас — уродженці України та Білорусі, які мають американське громадянство. Обидва вони вели бізнес у США і фінансували Республіканську партію на парламентських виборах 2018 року.

Затримання Фрумана і Парнаса у США пов’язане саме зі звинуваченнями у порушенні законодавства про фінансування виборчої кампанії, обмані Федеральної виборчої комісії та змові.

У 2018 році Фруман і Парнас перевели на користь Республіканської партії та прихильників Трампа кошти, на суму понад 500 тисяч доларів. Великі платежі надсилали з рахунків нещодавно відкритих компаній, зокрема спільної компанії Фрумана і Парнаса Global Energy Producers LLС.

Зокрема. за інформацією Федеральної виборчої комісії, у 2018 році Фруман і Парнас пожертвували 325 тисяч доларів компанії America First Action, яка надає підтримку чинному президенту США Дональду Трампу.

Прокурори у США припускають, що частина цих коштів була незаконно отримана від іноземців, зокрема росіян.

Раніше журналісти BuzzFeed News і OCCRP, які провели спільне розслідування, з’ясували, що саме Фруман і Парнас організували переговори Джуліані з ексочільниками ГПУ Юрієм Луценком та Віктором Шокіним, які радили Джуліані, як вплинути на репутацію Джо Байдена — потенційно головного конкурента Трампа на майбутніх виборах.

Напередодні інавгурації Зеленського, у травні 2019 року, Фруман і Парнас приїздили до Києва і провели кілька зустрічей з майбутньою владою. За даними розслідувачів OCCRP, у період між першим та другим туром виборів бізнесмени спілкувалися з Сергієм Шефіром (нинішній помічник Зеленського) та Іваном Бакановим (нинішній глава Служби безпеки України).

Парнас та Фруман також намагались встановити контакт з новим президентом України Володимиром Зеленським через олігарха Ігоря Коломойського. Останній каже, що після перемоги Зеленського на президентських виборах, Парнас та Фруман приїздили до нього в Ізраїль, де він мешкав на той час та намагались домовитись про зустріч з Зеленським, але Коломойський відмовився бути посередником. А в травні 2019 року Джуліані назвав і Парнаса, і Фурмана «своїми клієнтами», пишучи у Twitter про погрози їм з боку Ігоря Коломойського.

Крім того, Парнас і Фруман імовірно намагалися домогтися усунення Марі Йованович з посади експослині США в Україні.