ENRU

Кличко підписав розпорядження про зростання вартості проїзду в Києві з 14 липня

У 14 липня 2018 року у Києві буде встановлено нові тарифи на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті, а саме: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та у міській електричці.

Відповідне розпорядження підписав міський голова Києва Віталій Кличко.

Так, згідно з документом, разовий квиток на проїзд в одноу із видів транспорту коштуватиме 8 гривень.

Водночас пасажири, які регулярно їздять громадським транспортом і користуються системою поповнення безконтактних карток, матимуть можливість сплачувати за 1 поїздку в метрополітені від 6,50 грн: у разі одноразового придбання 50 поїздок.

Крім того, термін дії безконтактної картки збільшується із 6 до 12 місяців.

Кількість поїздок, одноразово придбаних на пластикову картку, не може перевищувати 50 одиниць, а загальна кількість таких поїздок не може перевищувати 100 одиниць.

Вартість проїзного квитка на один місяць у наземному транспорті (без обмеження кількості поїздок) коштуватиме 390 грн, а у метрополітені — 610 грн; на 2 види транспорту (наземний + метро на 46 поїздок) — 570 грн; на 2 види транспорту (наземний + метро на 62 поїздки) — 670 грн.

Окрім того, у столичному метрополітені запроваджуються нові проїзні квитки, що використовуватимуться з моменту активації: 10 поїздок на 5 календарних днів (75 грн), 14 поїздок на 7 днів (104 грн) та 30 поїздок на 15 календарних днів (210 грн). Такі види проїзних будуть зручними для туристів та гостей міста.

Лише у разі придбання жетону або разового квитка, пасажири сплачуватимуть за 1 поїздку у міському транспорті 8 грн.

Відповідно до розпорядження, збережено пільги на проїзд громадським транспортом для пенсіонерів, ветеранів бойових дій на Донбасі, чорнобильців та інших пільгових категорій населення.

Наголошується, що раніше придбані проїзні квитки чи жетони залишаються дійсними до кінця липня 2018 року.

Також пасажири можуть здійснювати проїзд у метро за раніше придбаними пластиковими безконтактними картками.

Починаючи з 1 вересня 2018 року, раніше придбані жетони та разові квитки старого зразка обміну не підлягають і кошти за них не повертаються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За, проти і метро на Троєщину: чого вимагали протестувальники під Київміськрадою

Нагадаємо, 12 липня у Київраді відбулась акція проти підвищення цін на громадський транспорт у столиці: під час акції сталася сутичка.

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко підтвердив, що вартість проїзду у громадському транспорті в Києві незабаром зросте. Підвищення вартості проїзду має відбутися 14 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 8 гривень за проїзд: три питання про подорожчання столичного транспорту