Київська міська державна адміністрація наполягає, що у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в Києві має право ухвалити рішення про скасування державної підсумкової атестації для учнів 11-х класів.

Про це заявив виконувач обов’язків першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський, передає пресслужба органу.

«Ми впевнені, що надання можливості вибору — складати чи не складати ЗНО в цьому році учням 11 класів — це додатковий захід безпеки, який дозволить обмежити контакти з потенційними носіями хвороби. Саме тому столичний Департамент освіти все робить правильно — ми піклуємося про здоров’я наших юних киян та їхніх рідних. У даній ситуації треба спиратись на здоровий глузд, а не амбіції. Ми маємо право ухвалювати таке рішення як місто, в якому діє надзвичайна ситуація. Тому закиди МОН про нібито незаконність не мають підґрунтя», — сказав він.

Також зазначається, що в одній зі столичних шкіл на коронавірусну хворобу захворіла директорка, яка готувала школу до ЗНО разом зі співробітниками.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві освіти та науки назвали нечинним і таким, що не підлягає виконанню, наказ Департаменту освіти та науки Києва про скасування ДПА для столичних випускників 11 класів.

Раніше департамент освіти та науки Києва оприлюднив наказ, у якому звільняє випускників 11 класів столичних шкіл від державної підсумкової атестації для здобуття повної загальної середньої освіти.

Таке рішення пояснили тим, що так забезпечують «збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу», а також для запобігання поширенню коронавірусу на території Києва.

Водночас у наказі зазначено, що для вступу до закладів вищої освіти обов'язковим є проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Зазначимо, що з січня 2019 року в Україні діють нові умови складання ДПА. Так, 11-класники мають складати ДПА у формі ЗНО з трьох предметів, щоб отримати оцінки з навчання. Раніше ДПА проводили, як окремий іспит у школі.

Раніше МОН через карантин на місяць посунуло дати вступної кампанії. Прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти. 

Творчі конкурси та вступні іспити на місця держзамовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня.

Поділитись: