Життя / Соціальний захист

КМДА відповіла на звинувачення ГПУ в затягуванні слідства у справах Майдану

КМДА
Життя/Соціальний захист/КМДА відповіла на звинувачення ГПУ в затягуванні слідства у справах Майдану
Зберегти
Вигляд
Київська міська державна адміністрація пояснила, що не могла перенести меморіал Героїв Небесної Сотні на прохання ГПУ, бо він не перебуває на балансі міста.

Раніше глава управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що ігнорування прохання про перенос меморіалу затягує слідство у справах Майдану.

У КМДА підтвердили, що 27 червня 2018 року дійсно отримали постанову від ГПУ із забороною робити будь-які зміни на Алеї Героїв Небесної Сотні, проте 5 липня цю постанову скасувала заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська.

У КМДА також розповіли, що 6 липня отримали від ГПУ лист, у якому йшлося про необхідність демонтажу тимчасового Меморіалу та хреста біля верхнього виходу станції метро «Хрещатик» на вулиці Інститутській. 17 липня ГПУ надіслала ще один лист із вимогою демонтувати металеві конструкції навколо Монументу Незалежності.

«Вказані конструкції тимчасового Меморіалу та хреста біля верхнього виходу станції метро «Хрещатик» на вулиці Інститутській не перебувають на балансі будь-яких структурних підрозділів та/або комунальних підприємств Київської міської державної адміністрації, Печерської районної в місті Києві державної адміністрації. У зв’язку із цим до ДУ «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності» 13 липня 2018 року було направлено відповідний запит.

Згода ДУ «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності» щодо переміщення тимчасового Меморіалу та хреста біля верхнього виходу станції метро «Хрещатик» на вулиці Інститутській надійшла до КМДА тільки 16 жовтня 2018 року із формулюванням «надати дозвіл та допомогу у демонтажі та перенесенні конструкцій тимчасового Меморіалу», — йдеться у повідомленні.

У КМДА підкреслили, що саме 16 жовтня у влади міста з’явилися правові підстави виконати вимоги ГПУ.

Нагадаємо, 17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

Пов`язані новини